Dudakları Dolgun Gösteren Makyaj Teknikleri

Makyajda her işlem kusursuz olmak zorundadır; yüz tipine uygun olmayarak yapılan her işlem kötü sonuç verebilir. Bunlardan biri de dudaklar için yapılan işlemlerdir. Tüm makyajı tamamladıktan sonra makyaj rengine, göze uygulanan makyaj tarzına uygun olmayan bir ruj seçimi her şeyi batırabilir. Teninize uygun renklerde ruj seçmenin dışında, dudaklarınızı daha dolgun göstermek istiyorsanız bunun birçok yöntemi var. Bazı kadınların dudakları dolgun ve kendiliğinden renklidir; bazıları ise ince yüzünde kaybolmuştur. İnce dudaklı olanlar bunun çaresinin olmadığını düşünmesin.

Dudaklarınıza yapacağınız çok ufak dokunuşlarla ince dudaklarınızı belirgin ve dolgun bir hale getirebilirsiniz. İlk başta dudak kalemi kullanmayı deneyin, dudakların bir çizgi üstünde dudak renginde, çok koyu olmayan, hatta pembe bir dudak kalemini dudaklarınızın çevresine sürün. Seçeceğiniz ruj rengi bu noktada çok önemli, cilt renginize göre ve yapılan makyaj tarzına göre bir renk seçerek dudaklarınızı dolgun bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Örneğin, gözlere yoğun bir makyaj yapıldıysa dudaklara daha uçuk, koyu olmayan renkler seçilmeli makyaj bu şekilde tamamlanmalıdır.

Dolgun dudaklara kavuşmak demek, illa kırmızı veya koyu renkler kullanmakla olmaz. Eğer bilinçsizce bu renklere yönelirseniz dudaklarınızın inceliği daha da meydana çıkacaktır. Bu yüzden hem teninize giden bir renkle hem de uyguladığınız makyaj tipine göre dudaklarınızı renklendirmelisiniz. Piyasada satılan dudak dolgunlaştırıcı rujlar da var. Bunlarla sürüldüğünden itibaren dolgun bir görüntüye kavuşmanız mümkün; ancak bunlarla doğal bir görünüm elde etmek biraz zor. Ama eğer doğal olmak çok da amacınız değilse bu ürünleri deneyerek siz de dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir