2014/2 KPSS Tercihleri 17-26 Kasımda

 

 2014/2 KPSS Tercihleri 17-26 Kasımda

Devlet Personel Başkanlığının 2014/2 Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre kadrolara ilişkin açıklamalarda bulundu. 5 bin 67 kadro ve pozisyona yapılacak atamaların 17-26 Kasım tarihlerinde ÖSYM’nin internet sitesinde yapılacağını duyurdu.

ÖSYM Başkanlığınca yapılan açıklamada  www.osym.gov.tr  adresi üzerinden tercih işlemi yapılacağı bildirildi.2014/2 KPSS Tercih Bilgi Sistemi Programına  www.DPT.gov.tr  internet adresinde yer alacağı ayrıca adaylar www.Türkiye.gov.tr internet adresi üzerinden de 2014/2 KPSS Tercih Bilgi Sistemi programına erişebilecekleri yapılan açıklamada dile getirildi.

 

Yapılan açıklamada; Üniversitelere 138,Kamu İktisadi Teşebbüslerine 745,Ön lisans 770 ve Lisans 3715 adet personel alınacağı bildirildi.

 

Kyk (Kredi Ve Yurtlar Kurumu) Burs Sonuçları

 

Kyk yeni bir karar aldı.

Artık ‘Çok Noktalı Kontrol Sistemi’ile denetlemeye başlayacağını bildirdi.

2014-2015 yılı Kyk(Kredi ve Yurtlar Kurumu) Öğrenim Kredisi ve Başbakanlık Bursları açıklandığında sonuç ekranları aktif hale gelecektir.

ALES için Giriş Belgesi Ne Zaman Çıkacak?

Beklenen ALES sınavı yaklaştı. 2014 ALES için sonbahar döneminde sınava girecek olanlar giriş belgelerini ne zaman alacaklar? Bilindiği gibi dönem yapılacak olan Akademik Personel Lisans Üstü Eğitim Giriş Sınavı Kasım ayının 23’ünde yapılacak olan bir sonbahar dönemi sınavıdır. Adaylar çalışmalarını sonlandırırken sınava nerede gireceklerini de merak ediyor. Peki adaylar sınav için giriş belgelerini ne zaman alacaklar? ALES sınavı giriş belgeleri sınavdan 10 gün gibi bir süre önce ÖSYM tarafından yayınlanacak ve adaylar da sınav giriş yerlerini öğrenebilecekler.

ALES sınavı 09.30’da başlayacak olup sınav 150 dk sürecektir. ALES sınavı giriş yerleri ÖSYM’nin sitesinden sınava 10 gün kala yayınlanacak ve adaylar da bu belgeleri edinebilecekler. Sınava giriş belgenizin üzerinde, sınava giriş binanızın bilgileri, sizin kişisel bilgileriniz ve fotoğrafınız bulunacaktır. Bunları kontrol ediniz. Sınava giriş belgenizin üzerinde yazan yerler haricinde başka bir yerde sınava girmeniz mümkün olmayacak bunun için sınav binanızı önceden gidip görmelisiniz. Ayrıca sınav giriş belgenizin üzerinde yazılı olan kuralları dikkate almalısınız. Giriş belgenizin ön veya arka yüzünde işaret, her hangi bir başka işlem bulunmamalıdır, aksi halde sınavınız geçersiz sayılacaktır. Sınav giriş belgenizin üzerinde fotoğrafınızın olmasında da özen gösterin ve bilgilerinizi kontrol edin. Yine aksi bir durum oluştuğunda sınavınız iptal edilecektir. Sınava giriş belgenizin çıktısı siyah-beyaz ya da renkli olabilir.

Kaymakam Olabilmek İçin KPSS Şartı Kalktı

Kaymakam Olabilmek İçin KPSS Şartı Kalktı

Hükümetin yapmış olduğu değişiklikle yeni yönetmelikte KPSS ye girmeden kaymakam olabilmenin önü açılmış oldu. Kaymakam olabilmek için 80 veya üzerinde puan almak gerekiyordu. İlk defa atamaları olacaklar için yapılan bu yönetmelik değişikliği resmi gazetede yayımlandı.

Yapılan bu yönetmeli değişikliğiyle kaymakamlarda İç işleri, Adalet, Milli Savunma bakanlıkları ve Jandarma ve Askeri Adalet Teftiş Kurullarının KPSS’ dan muaf olmaları gibi kaymakamlarda muaf tutulmuş oldu.

Temmuz ayında yapılan KPSS’ dan sonra 60 kaymakam adayı aranmıştı ve 80 puan şartı uygulanmıştı eylül ayında bu şatı taşıyan adaylar başvuru yapabilmişlerdi.

Yapılan açıklamada KPSS A Grubu kadrolarda üst yaş sınırı tamamen kaldırılacağı yönünde ki haberlerinde asılsız olduğu dile getirilmiştir.