TSK Açıkladı,Dağlıca’da 16 Şehit ,6 Yaralı!!

daglicada-catisma-sehit-gozdehaberlercom

Hakkari’nin  Çukurca ilçesine bağlı Dağlıca köyü kırsalında yapılan hain saldırıda 16 askerin şehit, 6 askerinde yaralı olduğu bildirildi.

TSK’nın yaptığı açıklama;

06 Eylül 2015 tarihinde Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda, bir grup terörist tarafından yol kenarına yerleştirilen El Yapımı Patlayıcıların patlatılması ile iki zırhlı aracımız ağır hasar görmüş ve araçlarda bulunan Kahraman 16 silah arkadaşımız şehit olmuştur.

Saldırının ardından bölgede başlatılan operasyonlar karadan ve havadan sürdürülmektedir.

Bizleri üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

Diyarbakır’da Polise Roketli Saldırı! 3 Yaralı,2 Şehit

 

 

Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Hasırlı mahallesinde PKK tarafından açılan hendekleri kapamak üzere yapılan operasyonda polis ekiplerine roketli saldırı yapıldı.

Saldırıda 2 özel harekat polisi şehit oldu , 1’i ağır olmak üzere 3 polis memuru yaralandı.

Valilikten Gelen Sokağa Çıkma Yasağı

Vatandaşın can ve mal güvenliğinin sağlanabilmesi için ikinci bir emre kadar ”Sokağa Çıkma Yasağı ‘ ilan edildi.

Diyarbakır Valiliği’nden Sur ilçesinde Sur içinde kalan bölgede, (Abdal Dede, Ali Paşa, Cami Kebir, Cami Nebi, Cevat Paşa, Dabanoğlu, Fatih Paşa, Hasırlı, İskender Paşa, Melik Ahmet, Ziya Gökalp, Lalebey, Süleyman Nazif, Savaş, Cemal Yılmaz Mahallerinde 06.09.2015 Pazar günü 09.30’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.

Şehitlerin Kimlikleri Belirlendi.

Şehit olan polislerin özel harekat şube müdürlüğünde görevli Mustafa Turanlı (Elazığ) ve Muzaffer Can Ersoy (Kayseri) oldukları öğrenildi.

 

Zayıflatan Mucize ‘Yeşil Mercimek’

Zayıflamak istiyorsanız eğer mutlaka mercimek yiyin!..

Yeşil mercimek protein kaynağıdır.

Bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi zayıflamada da etkilidir.

Yeşil mercimek aynı zamanda iyi bir karbonhidrat kaynağıdır.

Uzun süre tokluk hissi sağlamaktadır.

Demir yönünden de oldukça zengindir.

Yeşil mercimekte potasyum oranı yüksek olduğu için tansiyonu düzenlemede de etkilidir.

Meme, rahim kanseri gibiı kanserlerden de korumaktadır.

GÜNEYDOĞU PARASINI GIDAYA HARCIYOR

GÜNEYDOĞU PARASINI GIDAYA HARCIYOR

2011-2012-2013 yıllarına ait Hane halkı Bütçe Araştırması verilerinin birleştirilmesi sonucuna göre toplan tüketim harcamalarının %23,5’i İstanbul’da ikamet eden hane halkları tarafında yapılmıştır. İkinci sırada %15’lik oranla Ege bölgesi yer almıştır. Üçüncü ise %11,9’luk oranla Akdeniz bölgesi izlemektedir. Kuzeydoğuda sadece %1,8’i harcamaları hane halkı tarafından gerçekleşmiştir. Güneydoğu Anadolu bölgesi ise gıda harcamaları hane halkı bütçesi içinde en fazla olarak dikkat çekmektedir.

Harcama yapan gruplarının bölge içindeki dağılımına bakıldığı zaman hane halklarının tüketim amaçlı yaptığı harcamalar içinde gıda ve alkolsüz içecekler harcaması payının en fazla olduğu bölge % 27 ile Güneydoğu Anadolu olurken, en düşük olan bölge yüzde 16,3 oranıyla İstanbul olmuştur. Konut ve kira harcamalarında ise en yüksek payı ayıran bölge % 29,3 oranıyla İstanbul olmuştur. Bu oran Kuzeydoğu Anadolu ve Orta Anadolu’da % 22,6 seviyesinde gerçekleştiği görülmektedir.

2011-2012-2013 yıllarına ait Hane halkı Bütçe Araştırması verileri ulaşım harcamaları incelendiğinde en yüksek pay %19,6 ile Akdeniz bölgesi olmuştur. Güneydoğu Anadolu ise %13,2’lik oranla en az payı ayıran bölge olmuştur.

2011-2012-2013 yıllarına ait Hane halkı Bütçe Araştırması verileri Eğitim harcamalarında ise %3 oranıyla İstanbul ilk sırada yer almıştır. Batı Marmara bölgesi ise %1,3’lük orana en düşük pay ayıran bölge olmuştur.

EHLİYETTE YENİ DÜZENLEME

EHLİYETTE YENİ DÜZENLEME

Karayolları Trafik Yönetmeliği gereğince önümüzdeki aylarda yürürlüğe girmesi beklenilen yasada sürücü belgesi alabilmek zorlaşıyor. Yaş sınırı ve tecrübeyi öne çıkartmayı amaçlayan düzenlemeye göre mevcut yasalara göre 9 farklı sürücü belgesinin 17 farklı türü olacağı bildirildi. Ağır vasıta ehliyeti olmak isteyen sürücüler öncelikle B sınıfı ehliyet almak zorunda olacaklar. Sürücü belgesi almayı hak kazananlar 1 yıl stajyer sürücü olarak trafikte bulunacaklar. Eğer stajyer 60 ceza puanını aşarsa sürücü belgesi alamayacak.

Önümüzdeki aylarda yürürlüğe girmesi beklenen yönetmelik ile köklü değişikliklerin yapılacağını ve tecrübesiz sürücülerin denetime tabi olacağı bildirildi. Stajyer sürü kavramının geleceği 1 yıl stajyer ehliyetiyle araç kullanılacağı Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Konfederasyonu Genel Başkanı İsmail Yılmaz’ın yaptığı açıklamada dile getirdi. Türkiye’de trafik kazalarının en önemli ülke sorunlarından biri olduğunu ve kazalarda binlerce kişinin hayatını kaybettiğini, yüz binlerce kişinin malul kaldığını, milyarlarca liralık maddi kayıplar oluştuğunu dile getiren Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Konfederasyonu Genel Başkanı İsmail Yılmaz kazaların büyük çoğunun sürücü hataları nedeniyle gerçekleştiğine bu nedenle Karayolları Trafik Yönetmeliği hazırlandığını dile getirdi.

17 çeşit sürücü belgesi olacağı ve sürücü belgeleri 5 ila 10 yıllık periyotlar ile değiştirileceği ağır vasıta sürücüleri sağlık belgesi şartıyla 5 yılda ehliyetlerini yenileyecek. Diğer sürücüler ise 10 yılda değiştirecek.”

İzmir’de Eshot’tan Kentkarta Yeni Uygulama

İzmir’de Eshot’tan Kentkarta Yeni Uygulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Müdürlüğünce kentkart bakiye sorgulama uygulaması web üzerinden sorgulama yapılabiliyordu şimdi de dolum ve otomatik ödeme gibi işlemleri web üzerinde yapılabilmesi için girişimleri hızlandırdığını açıkladı.

ESHOT Genel Müdürlüğü yaptığı uygulamalara kolaylıklar getirmeye devam ediyor.Toplu ulaşımda elektronik bazda uygulamaları sayesinde yolculara kolaylık sağlayacak projelerine bir yenisini daha eklemek üzere.Kentkart’larını web üzerinden kredi kartı kullanarak dolum yapabilmesi için yeni bir projeyi haya geçirecek.Yolcular akıllı telefon aracılığıyla ve tabletleri üzerinden dolum yapabilecek.

Hali hazırda otobüsün hangi durakta olduğunu ve kentkart bakiyesini görebilme gibi uygulamaları hizmete sokan ESHOT Genel Müdürlüğü web üzerinden dolum yapabilecek. ESHOT Genel Müdürlüğü yeni proje için harekete geçtiğini ve yolcular, kentkart dolum bayilerine gitmeden de akıllı telefon aracılığı ile ve de bilgisayarlarından dolum yapabilecek. Ayrıca, otoyollarda geçerli KGS sisteminde olduğu gibi anlaşmalı bankalar aracılığıyla otomatik ödeme talimatı vererek kentkartların belirledikleri bir bedele düştüğünde, otomatik olarak dolum yapılacak sistemi de devreye gireceğini ESHOT Genel Müdürlüğünce açıklandı.

Kentkart dolumu için ayrıca metro istasyonlarında olduğu gibi otobüs aktarma merkezlerine de otomatik dolum makinelerinin konulacağı bildirildi. Bu makineler 24 saat kullanıma açık olacağı belirtildi.

FEDERASYON VOLKANA TEPKİLİ

FEDERASYON VOLKANA TEPKİLİ

Kazakistan maçının öncesinde taraftarlarla tartışan ve küfür ettiği gerekçesiyle stadı terk eden Volkan Demirel Futbol Federasyonu Yönetimi tarafından yaptığı olay nedeniyle tepki gösterildi. Yaptığı bu davranışın milli formaya ve ülke futboluna ihanet olarak değerlendirildi ve bir daha takıma çağırılmaması yönünde Fatih Terim ile görüşüleceği dile getirildi.

Volkanın bu davranışı futbolun gündemine bomba gibi düştü. EURO 2016 elemelerinde Türkiye’nin TT Arena Stadı’nda Kazakistan ile oynadığı karşılaşma öncesi yaşanan Volkan Demirel krizi galibiyeti gölgede bıraktı. Tribünlerden küfür yediği gerekçesiyle forma giymek istemeyen volkan teknik ekiple görüşerek evinin yolunu tuttu. Bu davranışı Federasyon yetkililerini fazlasıyla kızdırdı ve ceza verileceği ceza ile yetinmeyip milli takım yolunun kapanacağını yapılan açıklamada vurgulandı.

Federasyon yetkilileri Fatih Terim ile yapacakları toplantıda bir daha Milli takıma çağırılmaması yönünde talep bildirecekler. Fatih Teriminde bu görüşe sıcak baktığı bildirildi.

Kaleci Volkan Demirel, A Milli Takım formasını 2004’ten beri 60 kez giyen Volkan, EURO 2008’de Çek Cumhuriyeti maçında Koller’e yumruk attığı için kırmızı kart görmüştü.

 

En Çok Tercih Edilen Ve Aranan Meslekler

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Nusret Yazıcı,bu yıl çok aranan meslekleri açıkladı.

Her 5 işverenden 1 ‘inin açık olduğunu dile getirdi.

Bu meslekler; makineci (tekstil), satış danışmanı, beden işçisi, garson, kaynakçı, şoför, mobilyacı, güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi ve muhasebeci mesleklerinin yer aldığını belirtti.

Konaklama ve yiyecek faaliyetleri sektöründeki iş yerlerinin ise yüzde otuza varan kısmın açık olduğunu söyledi.

 

Strese Karşı Birebir!

Ceviz !

Strese karşı birebir geldiği ceviz,yağ,protein ve vitamin bakımından oldukça zengindir.

Ceviz kabuğunu kırdığınızda da gördüğünüz gibi beyin şeklindedir.Omega 3 bakımından ceviz,beyine, kalp ve damar hastalıklarına iyi gelmektedir.

Ceviz çerezlik dışında günlükte tüketilmelidir.

Ceviz içerdiği bileşiklerle insanı stresten uzaklaştırıp huzur verir.