TSK Açıkladı,Dağlıca’da 16 Şehit ,6 Yaralı!!

daglicada-catisma-sehit-gozdehaberlercom

Hakkari’nin  Çukurca ilçesine bağlı Dağlıca köyü kırsalında yapılan hain saldırıda 16 askerin şehit, 6 askerinde yaralı olduğu bildirildi.

TSK’nın yaptığı açıklama;

06 Eylül 2015 tarihinde Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda, bir grup terörist tarafından yol kenarına yerleştirilen El Yapımı Patlayıcıların patlatılması ile iki zırhlı aracımız ağır hasar görmüş ve araçlarda bulunan Kahraman 16 silah arkadaşımız şehit olmuştur.

Saldırının ardından bölgede başlatılan operasyonlar karadan ve havadan sürdürülmektedir.

Bizleri üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

Diyarbakır’da Polise Roketli Saldırı! 3 Yaralı,2 Şehit

 

 

Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Hasırlı mahallesinde PKK tarafından açılan hendekleri kapamak üzere yapılan operasyonda polis ekiplerine roketli saldırı yapıldı.

Saldırıda 2 özel harekat polisi şehit oldu , 1’i ağır olmak üzere 3 polis memuru yaralandı.

Valilikten Gelen Sokağa Çıkma Yasağı

Vatandaşın can ve mal güvenliğinin sağlanabilmesi için ikinci bir emre kadar ”Sokağa Çıkma Yasağı ‘ ilan edildi.

Diyarbakır Valiliği’nden Sur ilçesinde Sur içinde kalan bölgede, (Abdal Dede, Ali Paşa, Cami Kebir, Cami Nebi, Cevat Paşa, Dabanoğlu, Fatih Paşa, Hasırlı, İskender Paşa, Melik Ahmet, Ziya Gökalp, Lalebey, Süleyman Nazif, Savaş, Cemal Yılmaz Mahallerinde 06.09.2015 Pazar günü 09.30’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.

Şehitlerin Kimlikleri Belirlendi.

Şehit olan polislerin özel harekat şube müdürlüğünde görevli Mustafa Turanlı (Elazığ) ve Muzaffer Can Ersoy (Kayseri) oldukları öğrenildi.

 

Astsubay’a Maskeli Hain Saldırı!

Diyarbakır'da hain saldırı: 1 astsubay şehit oldu

Silahlı saldırı da bir astsubayımız şehit oldu.

Diyarbakır’da bir astsubay (Necdet Aydoğdu), eşi ile birlikte çıktığı semt pazarında alışveriş yaparken arkadan yaklaşan iki maskeli kişinin saldırısına uğradı.

Saldırganlar astsubaya arkadan yaklaşarak silahla başına ateş ettiler.Ağır yaralanan astsubay Dicle Üniversite’si Tıp Fakültesi’ne  kaldırıldı.Ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Polis saldırganları bir an önce yakalamak için geniş çapta operasyon başlattı.

İstanbul’daki Memurlara Müjde!

İstanbul’daki memurların mesai saati pazartesi gününden itibaren değişecek..

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada; 

Bakanlar Kurulu’nun 27 Ocak 2014 tarih ve 2014/5883 sayılı Kararı gereğince; 26 Ekim 2014 tarihinden itibaren ülke genelinde geri saat uygulamasına geçilecektir.

27 Ekim 2014 Pazartesi gününden itibaren 08.00-12.00, 12.30-16.30 olarak uygulanmaya başlanacaktır.

 

Kenan Işık’ın Sağlık Durumu İyiye Gidiyor!…

Spor salonunda çıkarken yere düşüp başını betone çarparak beyin kanaması geçiren ünlü tiyatrocu ve TV sunucusu olan Kenan Işık’ın tedavisine yoğun bakımda devam edilmekte. Yaklaşık 1 haftadır uyutulan ünlü sucunun durumunun iyiye gittiği öğrenildi.

Dostlarıda Kenan Işık’ı bir an olsun yalnız bırakmıyor.

Twitter’ı TİB Kapattı!…

Mahkeme Kararı Yok, Twitter’ı TİB Kapattı.

Twitter, dün gece geç saatlerde Türkiye sınırları içinde erişime kapatıldı.
TİB, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın aldığı bir tedbir kararla erişimin kesildiğini duyurdu.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı “Engellemeyle ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından talep olunmuş veya alınmış herhangi bir karar mevcut değildir”açıklamasını yaptı.