SIRP TARAFTAR BIÇAKLANARAK ÖLDÜRÜLDÜ

SIRP TARAFTAR BIÇAKLANARAK ÖLDÜRÜLDÜ

Galatasaray ile Kızılyıldız arasında oynan Türk Havayolları Avrupa Ligi müsabakası sırasında bir Sırp taraftarın bıçaklanarak öldürülmesi dünya basınında yankı uyandırdı.

Türk Havayolları Avrupa Ligi’nde Galatasaray Liv Hospital ile Kızılyıldız arasında dün akşam oynanan maçtan öncesinde çıkan olaylarda Marko İvkovic adlı Sırp taraftarın bıçaklanarak öldürülmesi tüm dünyada büyük yankı uyandırdı.

Türk Havayolları Avrupa Ligi yetkilileri bu olaylar direk sporun ruhunu etkiliyor ve hedef alıyor diyerek açıklamada bulundular. Türk Havayolları Avrupa Ligi Başkanı ve CEO’su Jordi Bertomeu şiddetin bizim oyunumuzda, salonda ve başka bir alanda yeri olmadığını dile getirdi. Bu trajik olayın çok üzücü olduğunu dile getirdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Sırbistan Başbakanını arayarak baş sağlığı diledi. Başbakan Ahmet Davutoğlu Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vucic’e faillerin bulunması için tüm imkânları seferber ettiğini meslektaşına bildirdiği vurgulandı.

Galatasaray kulübü de olayla ilgili yaptığı açıklamada derin üzüntü içerisinde olduklarını resmi sitesinden yaptığı açıklamayla duyurdu. Adli bir vaka olan bu üzücü olayın Galatasaray Kulübü ve taraftarlarıyla bir ilgisi olmadığı dile getirildi.

Maç sonrası Galatasaray antrenörü Ergin Atamanın açıklamaları Sırp tarafından hoş karşılanmadı ve Atamana terörist benzetmesi yapıldığı açıklandı.