TSK Açıkladı,Dağlıca’da 16 Şehit ,6 Yaralı!!

daglicada-catisma-sehit-gozdehaberlercom

Hakkari’nin  Çukurca ilçesine bağlı Dağlıca köyü kırsalında yapılan hain saldırıda 16 askerin şehit, 6 askerinde yaralı olduğu bildirildi.

TSK’nın yaptığı açıklama;

06 Eylül 2015 tarihinde Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda, bir grup terörist tarafından yol kenarına yerleştirilen El Yapımı Patlayıcıların patlatılması ile iki zırhlı aracımız ağır hasar görmüş ve araçlarda bulunan Kahraman 16 silah arkadaşımız şehit olmuştur.

Saldırının ardından bölgede başlatılan operasyonlar karadan ve havadan sürdürülmektedir.

Bizleri üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

Astsubay’a Maskeli Hain Saldırı!

Diyarbakır'da hain saldırı: 1 astsubay şehit oldu

Silahlı saldırı da bir astsubayımız şehit oldu.

Diyarbakır’da bir astsubay (Necdet Aydoğdu), eşi ile birlikte çıktığı semt pazarında alışveriş yaparken arkadan yaklaşan iki maskeli kişinin saldırısına uğradı.

Saldırganlar astsubaya arkadan yaklaşarak silahla başına ateş ettiler.Ağır yaralanan astsubay Dicle Üniversite’si Tıp Fakültesi’ne  kaldırıldı.Ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Polis saldırganları bir an önce yakalamak için geniş çapta operasyon başlattı.