İzmir’de Eshot’tan Kentkarta Yeni Uygulama

İzmir’de Eshot’tan Kentkarta Yeni Uygulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Müdürlüğünce kentkart bakiye sorgulama uygulaması web üzerinden sorgulama yapılabiliyordu şimdi de dolum ve otomatik ödeme gibi işlemleri web üzerinde yapılabilmesi için girişimleri hızlandırdığını açıkladı.

ESHOT Genel Müdürlüğü yaptığı uygulamalara kolaylıklar getirmeye devam ediyor.Toplu ulaşımda elektronik bazda uygulamaları sayesinde yolculara kolaylık sağlayacak projelerine bir yenisini daha eklemek üzere.Kentkart’larını web üzerinden kredi kartı kullanarak dolum yapabilmesi için yeni bir projeyi haya geçirecek.Yolcular akıllı telefon aracılığıyla ve tabletleri üzerinden dolum yapabilecek.

Hali hazırda otobüsün hangi durakta olduğunu ve kentkart bakiyesini görebilme gibi uygulamaları hizmete sokan ESHOT Genel Müdürlüğü web üzerinden dolum yapabilecek. ESHOT Genel Müdürlüğü yeni proje için harekete geçtiğini ve yolcular, kentkart dolum bayilerine gitmeden de akıllı telefon aracılığı ile ve de bilgisayarlarından dolum yapabilecek. Ayrıca, otoyollarda geçerli KGS sisteminde olduğu gibi anlaşmalı bankalar aracılığıyla otomatik ödeme talimatı vererek kentkartların belirledikleri bir bedele düştüğünde, otomatik olarak dolum yapılacak sistemi de devreye gireceğini ESHOT Genel Müdürlüğünce açıklandı.

Kentkart dolumu için ayrıca metro istasyonlarında olduğu gibi otobüs aktarma merkezlerine de otomatik dolum makinelerinin konulacağı bildirildi. Bu makineler 24 saat kullanıma açık olacağı belirtildi.