FEDERASYON VOLKANA TEPKİLİ

FEDERASYON VOLKANA TEPKİLİ

Kazakistan maçının öncesinde taraftarlarla tartışan ve küfür ettiği gerekçesiyle stadı terk eden Volkan Demirel Futbol Federasyonu Yönetimi tarafından yaptığı olay nedeniyle tepki gösterildi. Yaptığı bu davranışın milli formaya ve ülke futboluna ihanet olarak değerlendirildi ve bir daha takıma çağırılmaması yönünde Fatih Terim ile görüşüleceği dile getirildi.

Volkanın bu davranışı futbolun gündemine bomba gibi düştü. EURO 2016 elemelerinde Türkiye’nin TT Arena Stadı’nda Kazakistan ile oynadığı karşılaşma öncesi yaşanan Volkan Demirel krizi galibiyeti gölgede bıraktı. Tribünlerden küfür yediği gerekçesiyle forma giymek istemeyen volkan teknik ekiple görüşerek evinin yolunu tuttu. Bu davranışı Federasyon yetkililerini fazlasıyla kızdırdı ve ceza verileceği ceza ile yetinmeyip milli takım yolunun kapanacağını yapılan açıklamada vurgulandı.

Federasyon yetkilileri Fatih Terim ile yapacakları toplantıda bir daha Milli takıma çağırılmaması yönünde talep bildirecekler. Fatih Teriminde bu görüşe sıcak baktığı bildirildi.

Kaleci Volkan Demirel, A Milli Takım formasını 2004’ten beri 60 kez giyen Volkan, EURO 2008’de Çek Cumhuriyeti maçında Koller’e yumruk attığı için kırmızı kart görmüştü.