Kış Aylarında El Bakımı Nasıl Yapılır ?

Kış aylarında el bakımı düzenli olarak yapılması gereken önemli bir uygulamadır. Ellerinizin kötü görünmesi sizin de kendinizi kötü hissetmenize sebep olacağı için kış aylarının kuru havasından ellerinizi iki kat daha fazla korumalısınız ki can yakıcı çatlaklar ile mücadele etmek zorunda kalmayın.  Krem kullanmayı seven bir insansanız işiniz daha kolay fakat pek alışkanlık edinmediğiniz bir durum ise mutlaka günde 2 kez ellerinizi yıkadıktan sonra susam yağı, papatya veya Hindistan cevizi yağı içeren bir krem kullanmalısınız. Ellerinize krem sürmeden dışarı çıkmanız bu kuru havalarda onları savunmasız bırakmanız demektir . Ayrıca krem sürdükten sonra bir eldiven takarsanız iç sıkıcı durumlardan kurtulmuş olursunuz.

Her gün uygulayacağınız basit bir yöntem ile hem tırnaklarınızı güçlendirip hem ellerinizi yumuşacık yapmanız  çok kolaydır.  Bunun için biraz zeytin yağı ile biraz limon suyunu karıştırıp ellerinize ve tırnaklarınıza masaj yapmanız gerekir.  Bu yöntem ile ellerinizi dış etkenlerden tamamen korumuş olacaksınız.

Ayrıca bal ile yapacağınız yoğun nemlendirici içeren bir  krem ile yumuşacık ve pürüzsüz ellere sahip olabilirsiniz. Ellerinizi ılık suda biraz yumuşatıp bir yemek kaşığı bal ile biraz zeytin yağı karıştırılmış bir kapta 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra yıkayıp nemlendiricinizi sürmeyi ihmal etmeyin.

Ellerinizi şımartmanın en güzel yolu gliserin ile gül suyu karışımıdır. Üstün koruma sağlayan bu kür düzenli yapıldığında ellerinizdeki farkı herkes fark edecek. Bunun için biraz gül suyu içine bir yemek kaşığı gliserin koyup karıştırın. Bir saat bekletip yıkadıktan sonra ellerinize nemlendirici krem kullanmayı ihmal etmeyin.