Rimel Nasıl Kullanılır ?

Göz makyajı, odak noktasını değiştirmek için oldukça önemli bir etkendir. Göz makyajınızda kullanacağınız özel teknikler sayesinde karşı cins ve hem cinsiniz tarafından daha çok fark edilir kılarsınız. Uzun ve dikkat çekici kirpikler göz makyajının olmazsa olmazıdır. Maskara makyajın cilasıdır. Gözleri ortaya çıkartır ve gözleriniz anlam kazanır. Maskaranın kullanımı çok kolaymış gibi gözükse de pekte kolay değildir.

Öncelikle maskaranızı kendinize uygun seçmeniz gerekmektedir. Kirpiklerinizde nasıl bir etki bırakmak isterseniz ona uygun maskara seçmeliyiz. Örneğin: Uzun ve dolgun kirpikler için küçük ve geniş aralıklı fırça tercih etmelisiniz. Sık kılları olan fırça ise kalınlaştırıcı etki yaratır. Ayrıca rimelin normal ve suya dayanıklı olarak çeşitleri bulunur. Her daim saçlarınızdan koyu renk rimel kullanmalısınız. Uygulamada ilk olarak dikkat edeceğimiz unsurlar kirpiklerimizi ilk önce taramalı sonra pudra sürümünü gerçekleştirmeliyiz kirpik kıvırma aparatı ile kirpikleri daha volümlü bir hala getiriyoruz bu kıvırma işlemini üç kez gerçekleştirdikten sonra rimeli kirpiklerimize uyguluyoruz. Kıvırma aparatı sayesinde daha az rimel kullandığınızı ve daha doğal bir görünüme kavuşuyorsunuz. Maskara sürerken kirpik diplerinden başlanmalıdır. Rimeli kirpik diplerinden zikzak yaparak uygulayınız. Bu şekilde fırça kirpiklerinizin arasına daha çok ulaşmış olacaktır. Maskarayı tabaka tabaka sürün birçok ince tabaka bir kalın tabakadan daha başarılı bir görüntüdür. Bayanların en çok yaşadığı problemlerden biride kirpiklerinin topaklaşmasıdır. Peki, bunu nasıl engelleriz? Kirpiklerde topaklanmayı engellemek için ilk sürdüğümüz katın kurumasını beklemeliyiz. Yoksa altta sürdüğümüz rimelle Üstte sürdüğümüz rimel topaklanmaya sebep olur. İstediğiniz dolgunluğa göre bir kaç kat maskara sürebilirsiniz. Artık daha etkili kirpiklere sahipsiniz.

Dudakları Dolgun Gösteren Makyaj Teknikleri

Makyajda her işlem kusursuz olmak zorundadır; yüz tipine uygun olmayarak yapılan her işlem kötü sonuç verebilir. Bunlardan biri de dudaklar için yapılan işlemlerdir. Tüm makyajı tamamladıktan sonra makyaj rengine, göze uygulanan makyaj tarzına uygun olmayan bir ruj seçimi her şeyi batırabilir. Teninize uygun renklerde ruj seçmenin dışında, dudaklarınızı daha dolgun göstermek istiyorsanız bunun birçok yöntemi var. Bazı kadınların dudakları dolgun ve kendiliğinden renklidir; bazıları ise ince yüzünde kaybolmuştur. İnce dudaklı olanlar bunun çaresinin olmadığını düşünmesin.

Dudaklarınıza yapacağınız çok ufak dokunuşlarla ince dudaklarınızı belirgin ve dolgun bir hale getirebilirsiniz. İlk başta dudak kalemi kullanmayı deneyin, dudakların bir çizgi üstünde dudak renginde, çok koyu olmayan, hatta pembe bir dudak kalemini dudaklarınızın çevresine sürün. Seçeceğiniz ruj rengi bu noktada çok önemli, cilt renginize göre ve yapılan makyaj tarzına göre bir renk seçerek dudaklarınızı dolgun bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Örneğin, gözlere yoğun bir makyaj yapıldıysa dudaklara daha uçuk, koyu olmayan renkler seçilmeli makyaj bu şekilde tamamlanmalıdır.

Dolgun dudaklara kavuşmak demek, illa kırmızı veya koyu renkler kullanmakla olmaz. Eğer bilinçsizce bu renklere yönelirseniz dudaklarınızın inceliği daha da meydana çıkacaktır. Bu yüzden hem teninize giden bir renkle hem de uyguladığınız makyaj tipine göre dudaklarınızı renklendirmelisiniz. Piyasada satılan dudak dolgunlaştırıcı rujlar da var. Bunlarla sürüldüğünden itibaren dolgun bir görüntüye kavuşmanız mümkün; ancak bunlarla doğal bir görünüm elde etmek biraz zor. Ama eğer doğal olmak çok da amacınız değilse bu ürünleri deneyerek siz de dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz.

Burcu Esmersoy Makyajı Nasıl Yapılır?

Burcu Esmersoy Makyajı Nasıl Yapılır? Herkesin beğendiği Türkiye’nin en beğenilen bayanlarından olan Burcu Esmersoy’un güzel görünmesinin sırlarından biri de güzel bir makyaj yapmasıdır. Burcu Esmersoy sarışın bir bayan olduğu için çok ağır makyajlardan genellikle kaçınıyor ve daha çok gözlerini ön plana çıkartmayı seviyor. Güzel ve ye1şil gözlere sahip olan Burcu Esmersoy cildine uygun kapatıcılarla cilt kusurlarını kapattıktan sonra genellikle doğal bir makyaj yapıyor.

Burcu Esmersoy kırmızı ruju seven hanımlardan olarak sık sık gözleriyle birlikte dudaklarını da ön plana çıkartacak türden makyajlar yapıyor. Ayrıca daha çok bronz ve turuncu tonlarında allık kullanıyor. Renkli gözlere sahip şanslı bayanlardan biri olduğu için bunun avantajını da kullanarak siyah ve kahve tonlarını gözlerinde uyguluyor böylelikle zaten güzel olan gözlerinin güzelliğini daha da ortaya çıkartıyor.

Bunun yanında Burcu Esmersoy genellikle pastel renkler kullanmayı tercih ederek zarif ve doğal bir görünüm yakalıyor. Siz de Burcu Esmersoy gibi sarışın bir bayansanız daha doğal ve pastel renkler kullanmaya özen göstermelisiniz. Sarışın bayanlarda allık olarak da turuncu ve pembe tonları tercih edilmelidir. Allığı yüzünüzün şekline göre sürerek yüzünüzü daha ince gösterebilirsiniz. Renkli gözlere sahip sarışın bir bayansanız göz makyajı yaparken siyah göz kalemi yerine kahve tonlarını tercih etmelisiniz. Kahve gözlerinizi ortaya çıkartırken daha yumuşak bir görünüme sahip olmanızı da sağlayacaktır.