TÜYAP 33. KEZ KAPILARINI AÇIYOR

İstanbul kitap fuarı 8-16 Kasım tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre merkezinde ziyaretçilerini ağırlayacak. Türkiye ve yurt dışından 800 den fazla yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen İstanbul Kitap Fuarı’nda söyleşi, panel, çocuk etkinlikleri ve dinletiler yapılması 33.TÜYAP fuarında konuklara sunulacak.

 

Fuarın bu yılki teması ‘’Sinemamızın 100. yılı’’olarak belirlendi. Atilla DORSAY fuar süresince sinemamız hakkında kalımcılara çeşitli konferanslar vereceği bildirildi. Yapılan açıklamada bu yılki onur konuğu ülke Macaristan. Onur Konuğu Macaristan Nazım Hikmet’in şiirine referansla “Bir Bahçeden Bir Bahçeye” temasını sunmayı planlayacak.

 

Fuarın bu yıl önemli temalarından biride Gabriel Garcia Marquez. Kolombiya Büyükelçiliği’nin düzenlediği anma etkinlikleri kapsamında Marquez okurlarını TÜYAP’ta selamlayacak. Anma etkinliği 15 Kasım 2014 Cumartesi günü Gabriel Garcia Marquez’in Hayatı, Eserleri ve Türk Halkının Marquez Edebiyatına Bakışı, Seçkin Sevi’nin katılımıyla gerçekleştirilecek.

 

Yapılan açıklamada; İstanbul Kitap Fuarı, dokuz gün süresince yurt dışından değerli yazarları konuk edecek. Sinema teması kapsamında senarist ve yazar Petros Markaris, Polonyalı yazar Janusz Glowacki, eleştirmen ve sinema tarihçisi Philip Kemp; gerilim romanlarının çok satan yazarı Tess Geritsen, Gleen Meade, çevirmen ve yazar Maureen Freely fuarın konukları arasında. Tüm etkinliklerde yurt dışından 40 yazar fuar süresince Tüyap’ta olacak.

  1. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı hafta içi günlerde 10.00-19.00, hafta sonu ise 10.00-20.00 saatlerinde ziyaret edilebilir. Öğrenci, öğretmen, emekli ve engellilere girişin ücretsiz olduğu fuarın giriş bedeli 5TL olarak belirlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir