2015 Bayan Sütyen Modelleri

Bayanlar seçtiği sütyen modeli ile hem rahat etmek, güzel görünmek hem de modaya ayak uydurmak ister. Sütyen ilk zamanlarda sadece iç giysisi olarak kullanılırken, günümüzde artık giysi içerisinde aksesuar olarak kullanılan ve her bayanın ihtiyacı olan iç çamaşırı haline gelmiştir.

Farklı vücut yapıları ve zevklerin olması, sütyenlerde standart modeller yerine farklı modeller ve tasarımları çıkarmıştır. Günümüzde iri göğüslü bayanlar için toparlayıcı, küçük göğüslü bayanlar için dolgulu, lohusa, sporcu ve dekolte gibi pek çok sütyen modeline rastlamak mümkün. Saten, dantel, pamuklu, penye ve ipek gibi pek çok kumaş türünden farklı modeller bulabilirsiniz. Böylesine zengin ürün seçeneği, sütyen modasını da beraberinde getirmiştir.

2014–2015 sütyen modasına baktığımızda rahat ve konfor sağlayan ürünler göze çarpıyor. Pudra rengi ve dantel kumaşlardan oluşan parçalar revaçta. Ayrıca fuşya, lila ve mor renklerinin siyah tüllerle buluştuğu modelleri de görebilirsiniz. Farklı tarz arayanlar için puantiyeli ve kadife modeller sunuluyor. Dolgulu ve tam kavrayan modeller, orantısız vücutlar için kullanılabiliyor. Göğüs kısmının daha dolgun gözükmesi için tak-çıkar destekler eklenerek, en az iki beden farklılık sağlanıyor. Gömlek içi ve kot ceketlerle rahatça giyebileceğiniz kadife büstiyer sütyen modelleri, göğüslerin kalkık ve bedenin zayıf durmasını sağlıyor. Pek çok giyimde de gözümüze çarpan çiçek motifleri 2015 sütyen modasında da karşımıza çıkıyor. Çiçekli desenler, siyah tüller ve dantel işlemelerle bütünlük oluşturuyor.

Rimel Nasıl Kullanılır ?

Göz makyajı, odak noktasını değiştirmek için oldukça önemli bir etkendir. Göz makyajınızda kullanacağınız özel teknikler sayesinde karşı cins ve hem cinsiniz tarafından daha çok fark edilir kılarsınız. Uzun ve dikkat çekici kirpikler göz makyajının olmazsa olmazıdır. Maskara makyajın cilasıdır. Gözleri ortaya çıkartır ve gözleriniz anlam kazanır. Maskaranın kullanımı çok kolaymış gibi gözükse de pekte kolay değildir.

Öncelikle maskaranızı kendinize uygun seçmeniz gerekmektedir. Kirpiklerinizde nasıl bir etki bırakmak isterseniz ona uygun maskara seçmeliyiz. Örneğin: Uzun ve dolgun kirpikler için küçük ve geniş aralıklı fırça tercih etmelisiniz. Sık kılları olan fırça ise kalınlaştırıcı etki yaratır. Ayrıca rimelin normal ve suya dayanıklı olarak çeşitleri bulunur. Her daim saçlarınızdan koyu renk rimel kullanmalısınız. Uygulamada ilk olarak dikkat edeceğimiz unsurlar kirpiklerimizi ilk önce taramalı sonra pudra sürümünü gerçekleştirmeliyiz kirpik kıvırma aparatı ile kirpikleri daha volümlü bir hala getiriyoruz bu kıvırma işlemini üç kez gerçekleştirdikten sonra rimeli kirpiklerimize uyguluyoruz. Kıvırma aparatı sayesinde daha az rimel kullandığınızı ve daha doğal bir görünüme kavuşuyorsunuz. Maskara sürerken kirpik diplerinden başlanmalıdır. Rimeli kirpik diplerinden zikzak yaparak uygulayınız. Bu şekilde fırça kirpiklerinizin arasına daha çok ulaşmış olacaktır. Maskarayı tabaka tabaka sürün birçok ince tabaka bir kalın tabakadan daha başarılı bir görüntüdür. Bayanların en çok yaşadığı problemlerden biride kirpiklerinin topaklaşmasıdır. Peki, bunu nasıl engelleriz? Kirpiklerde topaklanmayı engellemek için ilk sürdüğümüz katın kurumasını beklemeliyiz. Yoksa altta sürdüğümüz rimelle Üstte sürdüğümüz rimel topaklanmaya sebep olur. İstediğiniz dolgunluğa göre bir kaç kat maskara sürebilirsiniz. Artık daha etkili kirpiklere sahipsiniz.

2015 Bayan Beyaz Gömlek Modelleri

Beyaz gömlekler, bayanların severek kullandığı ve her ortamda tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Beyaz gömlek modeller, son yıllarda pek çok çeşidi ile karşımıza sunulmaktadır. Özellikle de beyaz gömleklerde ince işlemeler, boncuk detaylar ve çiçekli desenler sıkça kullanılmaktadır. Beyaz gömlek modelleri, pek çok tarza uygun olarak tasarlanıyor.

Spor, klasik ve modern tarzlara uyarlanabilen beyaz gömlek modelleri bayanların günlük yaşantısında, iş hayatında, okulda ve dışarıda sıkça kullandığı modellerdendir. 2015 bayan beyaz gömlek modelleri, vücudu güzel gösteren yapısı ile bayanların üzerinde en şık duran giysilerdendir. Ayrıca kombinlenmesi de oldukça kolay olduğundan ve modern bir görüntü yarattığından dolayı beyaz gömlek modelleri en sık kullanılan gömlek modelleri arasında yer alıyor.

2015’in bayan beyaz gömlek modelleri, farklı işleme ve renkli boncuk detayları ile süslenerek hareketlendirilebilir. Beyaz gömlek modelleri aslında modernliğin simgesi haline gelmiştir. Beyaz hemen hemen her insana yakışan masumluğun ve temizliğin rengidir. Beyaz gömlek modelleri, çizgi ve desenlerle de süslenmektedir. Bunun yanında dantel detayları içinde barındıran beyaz gömlek modelleri 2015de çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Bayan beyaz gömlek modelleri her zaman beğenilmiş ve en çok tercih edilen giysiler arasında yer almıştır. Fakat beyaz gömlek seçiminizi yaparken gömleğin kumaşına kırışma durumuna ve içini gösterip göstermediğine dikkat etmelisiniz. Beyaz gömlek modelleri şık, modern ve elegan bir görünüm yaratsa da bu modelleri doğru bir biçimde kullanıldığında güzel duracaktır.

 

2015 Bayan Tişört Modelleri

Yaz olsun kış olsun artık herkes sürekli olarak tişört giyiyor. Üst üste giyimler çok hoş duruyor çünkü. Artık her yerde ısıtma sistemleri var üzerinize aldığınız ceketi o ortam da çıkarıp rahat edebilirsiniz. Aman üşütmeyin sıcak olduğundan emin olun bayanlar 🙂

Bu sezon bayan giyiminde düz tişört modellerini çokça göreceğiz. Kolaylıkla kombilenip takılarınız ile şıklığınıza şıklı katabilirsiniz. Özellikle beyaz tişört önerileri beyaz tişörtler kurtarıcı kıyafetimizdir. Avantajı şudur beyaz tişörtün zor bir etek ya da pontolon da renginin ,deseninin üzerine bişi bulmak da zorlandığımızda ilk aklınıza beyaz tişörtünüz gelsin .Her bayanın dolabında mutlaka bulunması gerekli parça ; beyaz tişörtler…. Yenilenen modayıı son trendleri, kendinizde keşfedeğiniz birçok seçenek ile tişörtler her renk ve desene sahip bu yıl… Deri pantolon üzerine giyeceğiniz tişörtler farklı tarz kombininizi yansıtır. Hele ki şortlar ile birleştiğinde şortlar çekiciliğiniz ve havanız ile mükemmel görüneceksiniz. Siyah pantolon üzerine beyaz bir tişört giyin siyah zincirli bir kolye ile stilinize şıklık katın. Tişörtler yaz kış kolay kombinler sağlayabilirsiniz. Mini etek ve dar jeanleriniz ile rahat dikkat çekici olabilirsiniz. Üzerinize alacağınız bu yılın modası renkli çicekli ceketler ile farkınızı ortaya çıkarın. 2015 favorilerinde en çok tercih edilen degaje yaka, omuz detaylı modeller, her renge ve birbirinden farklı desenlere sahip görünüme sahip. Defilelerde en çok düz tişörtlerin takılar ile tamamlanarak kombinlendiği gösterilmek istenmiş. Haydi, bayanlar tişörtler vazgeçilmezimiz hem uygun fiyatlar da hem de şıklıkta yardımcımız.

Dudakları Dolgun Gösteren Makyaj Teknikleri

Makyajda her işlem kusursuz olmak zorundadır; yüz tipine uygun olmayarak yapılan her işlem kötü sonuç verebilir. Bunlardan biri de dudaklar için yapılan işlemlerdir. Tüm makyajı tamamladıktan sonra makyaj rengine, göze uygulanan makyaj tarzına uygun olmayan bir ruj seçimi her şeyi batırabilir. Teninize uygun renklerde ruj seçmenin dışında, dudaklarınızı daha dolgun göstermek istiyorsanız bunun birçok yöntemi var. Bazı kadınların dudakları dolgun ve kendiliğinden renklidir; bazıları ise ince yüzünde kaybolmuştur. İnce dudaklı olanlar bunun çaresinin olmadığını düşünmesin.

Dudaklarınıza yapacağınız çok ufak dokunuşlarla ince dudaklarınızı belirgin ve dolgun bir hale getirebilirsiniz. İlk başta dudak kalemi kullanmayı deneyin, dudakların bir çizgi üstünde dudak renginde, çok koyu olmayan, hatta pembe bir dudak kalemini dudaklarınızın çevresine sürün. Seçeceğiniz ruj rengi bu noktada çok önemli, cilt renginize göre ve yapılan makyaj tarzına göre bir renk seçerek dudaklarınızı dolgun bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Örneğin, gözlere yoğun bir makyaj yapıldıysa dudaklara daha uçuk, koyu olmayan renkler seçilmeli makyaj bu şekilde tamamlanmalıdır.

Dolgun dudaklara kavuşmak demek, illa kırmızı veya koyu renkler kullanmakla olmaz. Eğer bilinçsizce bu renklere yönelirseniz dudaklarınızın inceliği daha da meydana çıkacaktır. Bu yüzden hem teninize giden bir renkle hem de uyguladığınız makyaj tipine göre dudaklarınızı renklendirmelisiniz. Piyasada satılan dudak dolgunlaştırıcı rujlar da var. Bunlarla sürüldüğünden itibaren dolgun bir görüntüye kavuşmanız mümkün; ancak bunlarla doğal bir görünüm elde etmek biraz zor. Ama eğer doğal olmak çok da amacınız değilse bu ürünleri deneyerek siz de dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz.

2015 Bayan Saat Modelleri

Bayanların şıklığını tamamlayan en önemli aksesuarlardan olan saat modelleri 2015 yılında tasarımcıların birbirinden ilginç ve gösterişli sunumlarıyla vazgeçilmez hale gelecektir. Saatler üzerinde kullanılan taşlar ve mücevherler, bayanların çekiciliğini ve gösterişini fazlasıyla arttıracaktır. Büyüyen moda sektöründe birçok aksesuarın seçiminden sonra saat seçimi de çok önem taşımaktadır. Bugün zamanı takip etmekten çok şıklığın tamamlayıcı bir parçası olarak kullanılan saatler bir bileklik olarak tercih edilmektedir. Şimdi bir kaç markanın bayanlar için saat tasarımlarına göz atalım:

Emporio Armani Görünüm: Bu modelde hem genç, macera sever bir görünüm hem de yaşlı, fakat olgun bir görünüm dengeli olarak bir arada bulunmaktadır. Armani tasarımlı saatler doğal deri kayışları ve paslanmaz kayışlarıyla klasik bir görünüm sunmaktadır. Eklenen özel takvimlerle, üzerindeki ve içerisindeki şık toka aksesuarlarıyla bayanların en çok tercih edecekleri arasında yer alacaktır.

Chanel Görünüm: Özellikle pırlantadan hoşlanan bayanların tercih edeceği bu modelde kullanıcıların rahatlığı ve şıklığı göze çarpacaktır. İçerisinde 56 karat elmas taşların kullanıldığı saatler spor-şık olarak karşımıza çıkacaktır.

Gucci Görünüm: Kullanıcılarına iki adet saat dilimi ekranı sunan bu model bir bakışta çok farklı yönleri gözler önünde sermeyi planlıyor. Logo kullanmayı seven bayanların ilk tercihleri arasında olacak olan Gucci marka saatler siyah ya da beyazlatılmış beyaz bantlarıyla göze çarpıyor.

Q ve Q Görünüm: Bu marka özellikle birçok bayan için modayı ve modern teknolojiyi bir araya getiriyor ve böylece en çok tercih edilenler arasında yer almayı başarıyor. Bu saatlerin tercih edilmelerinin bir diğer en önemli nedeni ise fiyatlarının diğer markalara göre daha uygun olmasıdır.

2015 Bayan Trençkot Modelleri

Bugün birçok moda markasının kullandığı trençkotlar renkli, kendinden baskılı, çizgili olarak bayanların beğenisine sunuluyor. Çok zarif ama bir o kadar da tarz yaratan trençkotlar hem pantolonlarla hem de eteklerle rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca özellikle sonbahar ve ilkbahar için çok bunaltmayan yapıya sahip bu modeller her bayanın dolabında bulundurması gereken parçalardandır.

2015 yılının moda renklerinden biri olacak olan pudra rengi trençkotlarda da sık sık kullanılacaktır. Hem şık hem de tarz olmak istiyorsanız hem kemerli hem de düğmeli olarak sunulan bu renk trençkotlardan bir tane edinmelisiniz.

Hiçbir dönem modası geçmeyen bir doku olan deri bu sezonda da trençkotlarda yerini alıyor. Eğer deri sizin için de vazgeçilmez ise özellikle kollarda ve yaka kısmında deri detayına yer verilen bu modellerden rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Trençkotların ana renklerinden olan bej rengi, her durumda kullanılmak üzere sunuluyor. İsterseniz kemeriyle daha resmi ve şık bir görünümde isterseniz düğmeleriyle spor ve tarz bir şekilde kullanabilirsiniz.

İş günleri için vazgeçilmez olan siyah trençkotlar bu sezonda da yine çok göz önünde olacak. Şık çizmelerle ve yine şık bir çantayla çok resmi olarak kullanabileceğiniz siyah renk sizi daha asil gösterecektir.

Eğlenceli ve rahat giyim severlerin de düşünüldüğü bu sezonki trençkotlarda sarı ve mavi renkler çok tercih edilecek görünüyor. Daha canlı görünmek isteyen bayanların beğenerek kullanabilecekleri bu renkler, trençkotlarda yağmurluk havası da yaratabilecek.

Düğmelerle ve kemerle uğraşmak istemeyen bayanlar için özel olarak tasarlanmış yakası açık, yanlardan cepli krem renkli trençkotlar beğeniye sunuluyor.

2015 Uzun Abiye Elbise Modelleri

Her yıl olduğu gibi bu yılda en şık olma yarışına giren bayanların modayı çok sıkı takip ettiğini biliyoruz. Bu yılın en moda abiyelerinin uzun abiye elbiselerden oluştuğunu artık herkes biliyor sanırım. 2015 uzun abiye elbise modelleri ise çok zarif detaylara sahip, birbirinden göz alıcı aksesuarlarla donatılmış ve bir o kadar da iddialı elbiselerle dolu.

Sezonun en moda tasarımlarını içeren 2015 uzun abiye elbise modelleri ile yeni yılın en çok konuşulan isimleri arasına girmeye hazır olun.

Bu yılda geçen yıl ki gibi balık abiyelere oldukça fazla yer verilmiş olsa da ufak tefek farklılıklar ile göz kamaştıran uzun balık abiyeler mevcut. Transparan danteller ile süslenmelerinin yanı sıra ince kemer detayları ile hareketlendirilerek yeni stillere imza atan balık abiyeler, göz kamaştıracak taş süslemeleri sayesinde adından çok bahsettiriyor.

Straplez elbiselerin uzun olarak tasarlandığı 2015 uzun abiye elbise modellerinde daha çok tercih edilen drape ve taş işleme detayları farkınızı gözler önüne sermek için ideal seçenekler arasında.

Prenses model uzun abiyelerin de geniş yer verildiği yeni sezon uzun abiyeler çok şeker kombinler ile daha ilgi çekici hale getirilmiş durumda. Bunların yanı sıra gecenin yıldızı olmanızı sağlamak adına size bu yılın en trend uzun abiye modellerinin kırmızı renk tonlarından oluştuğu tüyosunu verelim. Kırmızı ve bordo tonları ile moda dergilerinden fırlamış kadar güzel ve seksi görünebilirsiniz.

Dalgalı Bayan Saç Modeli

Düz saça sahip olanlar her zaman dalgalı saça imrenmiştir. Dalgalı saçlar güzel olmanın yanında en zor şekil alan saç modelidir. Kabaran, elektriklenen saçları yatıştırmak, düzleştirmek biraz zaman alabilir. Ünlülerin pek çoğu dalgalı saç modelini kullanıyor. Nasıl şekil verdiklerini inceleyerek modeller hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Jennifer Lopez, dalgalı saçlarını köpükledikten sonra tepeden toplayarak kullanıyor. Blake Lively, buklelerini belirginleştirmek için saç diplerine sprey uyguluyor. Beyonce saç modeli bu senenin trendleri arasında… Ünlü maşa yardımıyla buklelerini belirginleştirdikten sonra yana doğru tarıyor. Bu model farklı ve doğal bir görünüm sunuyor.

Nina Dobrev, uzun saçlarında maşa yardımıyla kalın bukleler elde ediyor. Bu bukleleri parmaklarıyla açarak, yana doğru yatırıyor. Bir tutam saçı da arkaya doğru tutturarak, saçlarına hoş bir görünüm kazandırıyor.

Mary Kate Olsen, saçlarında doğal bukleler elde ederek iki yandan tutturuyor. Yapımı pratik olan saç modeli, ünlü oyuncuya karizmatik bir görünüm sağlıyor. Varie Underwood, dalgalı saçlarında bir yandan ördüğü saç modelini kullanıyor.

Rose Bryne, dalgalı saçlarını her iki kulak hizasından birer saç tutamı bırakarak, topuz yaparak kullanıyor. Bu model gündelik hayatta, özel günlerde ve davetlerde de kullanabileceğiniz yapımı pratik bir modeldir.

Siz de evde doğal görünümlü dalgalı saç modeli elde etmek isterseniz saç maşası kullanabilir veya banyo sonrası saçlarınızı örebilirsiniz. Saç maşasını kullanmayı tercih etmeyenler, banyo sonrası saçlarını istediği büyüklükte örerek, saç makinesiyle örgüleri kurutabilir. Ardından köpük kullanarak saç modelini sabitleyebilirsiniz. Hatta dalgaların daha uzun süre dayanmasını isterseniz, gece örgülerle yatabilirsiniz.

2015 Bayan Sandalet Modası

Özellikle bayanlar yaz aylarında daha rahat kıyafetler ve daha serbest giysiler giymeye Özen gösterirler. Sandaletler bu durumlarda bayanların en büyük yardımcısı ve kurtarıcısı durumundadır. Terlik gitmekten hoşlanmayan ama ayakkabı da giymek istemeyen bayanlar 2015\’in renkli seçenek ve modellerinden kendi tarzlarına uygun olanı rahatlıkla tercih edebilirler. Parmak arası, kemerli sandaletler ayağınızda da şık bir görüntü sağladığı için en tercih edilesi modeller arasında yer alıyor. Parmak arası sandalet ve terliklerden hoşlanmıyorsanız ve sizi rahatsız ediyorsa, daha düz taban sade küçük ya da küçük detaylarla süslenmiş değişik bir hava katılmış sandalet modellerinden tercih edebilirsiniz. Ayağınızın sağlığı ve rahatlığı oldukça önemlidir.

Gün inde kullandığınız ayakkabılar ayağınızı sıkmamalı, terletmemeli veya ayağınıza zarar vermemelidir. Bu yüzden özellikle de düz taban gibi bir probleminiz varsa veya ayaklarınız taraklıysa ayakkabı seçerken daha da dikkat etmelisiniz. Mümkünse ortopedik ürünleri seçmeli ve ayak sağlığınızı koruyarak oluşabilecek her türlü mantar, nasır ve yaradan korunmanızı sağlayabilirsiniz. Ayağınızın rahatsız olması sizin tüm günlük yaşantınızı baştan aşağı olumsuz etkiler. Özellikle de yaz aylarında eteklerle, pantolon ve şortlarla rahatça kullanabileceğiniz ince yapıdaki sandaletleri tercih edebilir ve ayağınızda sadece çorap varmış gibi rahat edebilirsiniz, konforu gün boyunca yaşayabilirsiniz. Bu yılın en tercih edilen ayakkabı modellerinden olan sandaletler gerek rahatlığı gerekse şıklığı ile beğenileri topluyor. Daha çok kahve, krem ve beyaz tonlarının uygulandığı bu modeller yazı konforlu geçirmenizi sağlayacak ve şıklığınızın tamamlayıcısı olacaktır. 2015 sandalet modelleri sağlığınızı korurken aynı zamanda güzelliği ile de dikkatleri üzerine çekecektir. Yaz ahlarının vazgeçilmezi olan sandaletlerin modellerini piyasada her yaşa, her tarza ve her zevke uygun bulabilmek mümkündür.